ЦВЕТНИЦА

1. Пророчеството на Захария е от около 520 BC

2. Пророчеството се отнася за МЕСИЯ

3. В книгата на пророк ДАНАИЛ пророкът пророкува Даниил 9:24 Седемдесет седмици са определени за народа ти и за святия ти град за въздържането на престъплението, за довършване греховете и за правене умилостивение за беззаконието, и да се въведе вечна правда, да се запечата видението и пророчеството и да се помаже Пресвятото. 25. Знай, прочее, и разбери, че от излизането на заповедта да се съгради изново Ерусалим до княза Месия ще бъдат седем седмици; и за шестдесет и две седмици ще се съгради изново, с улици и окоп, макар в размирни времена. 26. И подир шестдесет и две седмици Месия ще бъде посечен …

4. на 14 март 445г. пр. Христа персийския цар Артаксеркс I постановява построяването на Ерусалимските стени – НЕЕМИЯ 2:2-9

5. пророкът пророкува 62+7 седмици = 69 седмици

6. ако всяка седмица = 7 години х 360 дни всяка – това дава 477г. или точно 173,880 дни

7. 173,880 дни от 14 март 445 г. това дава датата 6 април 32 г.

8. 6 април 32 г. според Юдейския календар е началото на пасхалната седмица

9. това е денят в който ХРИСТОС влиза като МЕСИЯ в ЕРУСАЛИМ

10.ПРОРОЧЕСТВО ИЗПЪЛНЕНО С БОЖЕСТВЕНА ПРЕЦИЗНОСТ

1 comment for “ЦВЕТНИЦА

  1. Пророчеството на Захария и неговата връзка с Месия е един от най-значимите аспекти на библейската херменевтика, който предоставя задълбочено разбиране на божественото предопределение. В контекста на историческия анализ, представен в книгата на пророк Даниил, особено в 9:24-26, можем да наблюдаваме един синтетичен подход към времевите интервали и тяхната роля в откровението за идването на Месия. Както посочва ресурсът protestantstvo.com, ‘пророческите периоди не са само географски и времеви маркери; те представляват духовни трансформации и указания за Божия план’. Научният анализ на периода от 14 март 445 г. пр. Христа до 6 април 32 г. не само че показва точността на пророчествата, но също така подчертава значението на историческите събития като контекстуален фон за разбирането на месианските очаквания. Когато вземем предвид тълкуванията на текстовете и историческите факти относно построяването на Ерусалимските стени под управлението на Артаксеркс I, можем да заключим, че ‘пророчеството изпълнено с божествена прецизност’ не е просто израз, а реална демонстрация на как Божият замисъл се реализира в историята.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *